Kube me bollgur
Kube me bollgur

Kube me bollgur

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 filxhan sheqer, 1 filxhanbollgur ( Kriz), 1 filxhan badema, 2 gota mollë ne rende, 1/2 pluhur pjekje, 1/2 vaj filxhan, Qumësht 1/2 filxhan, Cokolad e zeze

Pregaditja e recetës :

Te gjithe perbersit i bashkojme ne nje ene te thelle duke i perzier mire dhe i hedhim ne nje tav katrore te lyer me gjalp dhe e pjekim ne 180 grad per 45 min.

Pasi te pice e te ftohet shkrime cokolad te zeze dhe ia hedhim siper. sherbehet e ftohur.


Fjalet kyqe : embelsira  kube  bollgur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Japrakë Gucie
Torte me mandarina dhe schmand
Pasta te mbushura  me form peshku