Krofne nga Lulja La
Krofne nga Lulja La

Krofne nga Lulja La

Kuzhint.com

Receta per krofne nga Lulja La

  • 500ml qumesht
  • 4vez,
  • 1 vanill sheqer,
  • 2 lug te mesme maja buke
  • 3 lug sheqer,
  • pak krip

eurokrem dhe kokos per dekor

Pergaditja;

Nga perbersit e me siperm gatuajm brumin dhe e len te vije brumi, pastaj pasi te ket ardhur e shtrijm me nje t, hollojs ne nje pet dhe me nje filgjan bejm prerjen e krofneve.

Ne enen tjeter e marrim nje tigan dhe ne te qesim vaj dhe e vendosim ne pan deri te nxehet mire pastaj i qesim krofnet idhe i fergojm si petullat..

Pasi te kemi perfundu me gatimin krofnet i dekorojm sipas deshires ase si une qe kam perdor eurokrem te shkrier me pare me pak vaj edhe pak kokos siper.

, ju beft mir


Fjalet kyqe : brumera  kroofne  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qorbe me qofte dhe patate
Aromat që mund t’iu bëjnë të lumtur
Mozzarella me domate dhe spec djegës