Krem i shijshem me gështënja
Krem i shijshem me gështënja

Krem i shijshem me gështënja

Kuzhint.com

Perberesit:

400 gr Geshtenja te ziera,

300 gr Sheqer,

200 ml uje,

Pergaditja:

Bluajme geshtenjat dhe i perziejme me sheqerin.

I qesim ne nje tenxhere.

Vlojme ujin dhe e derdhim ne tenxhere ku ndodhen geshtenjat e bluara dhe e perzime me tel kuzhine.

Kremin e lem mbi shporet te zihet per 15 minuta duke e perzier vazhdimisht pastaj kremi eshte gati. franzoesischkochen. de

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  krem  geshtenje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsire me dy lloje te kremit
Vaji i peshkut ripërtërin trurin pas konsumimit të ushqimit të shpejtë
Pinxhurë shtëpie