Kollepite me spinaqe nga Lulja La
Kollepite me spinaqe nga Lulja La

Kollepite me spinaqe nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg spinaq, 1 gote vaj, 1 qepè dhe krip, 1 got qumesht, 3 luge mazè ose (halta ), mielle sipas nevojes, 2 gota me uje.

Pregaditja e recetës :

Brumi pergadite njejt si per pite pastaj e ndajm ne kuleqet e vegjel i t, hollojm pak i lyejm me vaj nga dy i lem pak te qendrojn edhe i zgjatim peten me dore pastaj mbushja e petes behet me argjin qe pergaditet me 1 kg spinaq, 1 gote vaj, 1 qepè qe e fergojm pak me vaj, 1 got qumesht, 3 luge mazè ose (halta ) une perdora maze.

Keshtu veprojm me te gjithe brumin deri sa ta mbushim ter tepsin e lyejm siper me vaj dhe e pjekim 250 grad 20 min.

Lengu qe tepron gjat lyrjes ja kthen siper laknor pasi te pjeket.


Fjalet kyqe : keshilla  kollepite  spinaqe  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qorbe per bebe
8 shenja që bebi juaj është sëmurë
Pastrimi i peshkut disa këshilla të vlefshme