Kofsha me shpageta dhe sallat
Kofsha me shpageta dhe sallat

Kofsha me shpageta dhe sallat

Kuzhint.com

Per pjekjen e kofshave duhet;

kofshat I qesim ne nje en dhe ️ju qesim vaj, veget ️️️dhe kryp pak spec te kuq I perzien mire dhe i qet ne tepsi.

I fusim ne ne furre te para ngrohur ne 200 grad

Per zirjen e makaronave duhen;

Qesim ne tengjere uje, krype dhe vaj me u zier she kur ️te vlon i qesim 350 g ishpageta dhe i lem me u zier.

Sa ️te jen zier te tana e kullojm ne kulluese i shperlajm pak me ij te ftoht dhe e perziejm me sosin qe e pregadisim.

Per sosin duhet,

Ne nje tigan me vaj e grijm nje hudher te grir imet, nje qep mesatare I skuq tana dhe ja qesim nje sos te. patligjanave dhe I len ️per tu zir edhe pak dhe ️ja qesim nje lug qaji veget, pak ️️️kryp, biber dhe pastaj i perzijm bashk me shpagetat.

Per sallaten duhen;

sallat. te gjelbert, patligjan, kastravec, qep ️, pak vaj, ufull ️️️, kryp dhe speca jeshile.

Servimin e beni si ne foto ose sipas deshires qe keni!!

Receta ederguar nga, >>Roni Kabashi<<


Fjalet kyqe : gjellera  kofsha  shpageta  sallat  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me kremanga Drita Shefketi
Tave me makarona dhe perime
Omlet me banane