Kivi zhduk vitet nga fytyra!
Kivi zhduk vitet nga fytyra!

Kivi zhduk vitet nga fytyra!

Kuzhint.com

Në sajë të dozës së lartë të vitaminave C dhe E, që përshpejtojnë krijimin e kolagjenit dhe hidratimin natyral të lëkurës, kivi është ”eliksir” i pabesueshëm në luftën kundër rrudhave.

Ky është rezultati që doli nga një studim britanik.

Për shkak të kësaj, si preventivë dhe për reduktimin e treguesve më të dukshëm të viteve, por edhe forcimin e sistemit imunitar, rekomandohet konsumimi i rregullt i kivit, që ka vetëm 45 kalori.

Përveç vitaminave C dhe E, përmban edhe fibra bimore, kalium, bakër, magnez dhe mangan.

Kivi është i pasur edhe me acid askorbik, që neutralizon bakteret dhe mbledh poret.

Nëse keni filluar të hani kivi kundër rrudhave, efektin mund ta forconi me maskë: bëni kremin nga një kivi dhe pak kos.

Aplikoni në fytyrë një shtresë të trashë, lëreni të veprojë shkurt, dhe shpëlajeni mire.


Fjalet kyqe : keshilla  kivi  zhduk  vitet  fytyra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sardele te pjekura me ereza dhe parmesan
Si mund të riktheni butësinë e peshqireve të vjetër
Parandaloje elektrizimin e flokëve