Kifle  te shpejta me çokollat
Kifle te shpejta me çokollat

Kifle te shpejta me çokollat

Kuzhint.com

Perberesit:

*3 luge sheqer,

*200 gr gjalpë,

*1 gote qumesht,

*700 gr miellë,

dhe 2 lug maja,

Pergatitja:

Per mbushje mund te perdorni nutella

Nga perbersit e me siperm bejme brumin dhe e leme te vij per afersisht 1 ore.

Pasi brumi eshte gati e ndajme ne gjysea dhe bejm nje rreth dhe fillojme te bejme kiflet duke i vendos qokollad ne mes pasi jane gati duhet ti leme qe te vijne edhe pak deri sa te ngrohet furra.

Ngrohim furren ne temp. 180 grad C dhe i pjekim per 30 min.


Fjalet kyqe : brumera  kifle  shpejta  qokollat  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatli dy ngjyrshe nga Gimce Jeta Gimce
Nje pije qe ndihmon ne uljen e kolesterolit dhe ynydrnave te tepërta
Receta e bukes për diabetik