Kifle te mbushura me gjize
Kifle te mbushura me gjize

Kifle te mbushura me gjize

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 gota qumesht, 1 shmand (ajk ) 1 got vaj, 1 luge kvasac, 3 luge sheqer, 1 luge kryp, 2 te bardhat e vezeve te ndera, te verdhat i lem per lyerje, 1 peciv dhe mille

Pregaditja e recetës :

Ne nje en te thelle bashkojm -3 gota qumesht, 1 shmand (ajk ). 1 got vaj, 1peciv, 1 luge kvasac, 3 luge sheqer, 1luge kryp, 2 te bardhat e vezeve te ndera, te verdhat i lem per lyerje, dhe mille derisa te zihet brumi i but.

Pasi ta zem e lem te pushoj 1 or pastaj nga brumi i ndajm kuleqt ne madhesi te limonit i qelim si foto i qesim ehde argjin me gjize si ne foto i mbeshtjellim dhe sipas deshires gjysore i lem qe te vijn perseri ne tepsi dhe ne fund i lyejm me te verdhat e vezeve i qesim susam siper dhe i pjekim ne furre ne 200grd.

Kifle te mbushura me gjize nga Ledion Stars.


Fjalet kyqe : brumera  kifle  mbushura  gjize  ledion  stars  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Makarona me mishe  te bluar nga ne "Tegatuajm.com"
Toast me veze dhe salate
Pasta me mishe pule