Kifle me  nutella dhe arra
Kifle me nutella dhe arra

Kifle me nutella dhe arra

Kuzhint.com

Per pergaditjen e brumit ju duhen keta perberes: 1kg miell 200 gram sheqer 1 majë thike kripë 50 g maja 650 ml qumësht 4 vezë.

Pergaditja: Nga perberesit e larteshenuar bejme brumin si per kifledhe e leme qe te dyfishohetdhe pastaj formojm kiflet si ne foto.

Per mbushjen: Perzim nutellen me arra te coptuara dhe me kete mase e lyejme peten.

Shiko fotot per ecurin e mbeshtjelljes se petes.

Mos harroni qe pasi te keni mbaruar me mbeshtjelljen e ta keni vendosur ne tepsi ta lyeni siper me nje veze te rrahurdhe i leme edhe njeher qe te fryen pastaj.

Pjekjen e beni ne temperatur 200 grad te ngjajshme sikur pergatime te tjera.


Fjalet kyqe : brumera  kifle  nutellen  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Parandaloje elektrizimin e flokëve
Mufinsa per mengjes
Tullumba