Kifle me kos
Kifle me kos

Kifle me kos

Kuzhint.com

Perbersit:

2 Gota te ujit kos,

1 gote te ujit vaj,

4 te bardha te vezes,

1 peciv, pak krip,

Djath per mbushje

miell sipas nevojes,

per lyerje 1 e kuqe e ves edhe susam.

Pergdaitja:

Te gjithe perbersit i bejme bashke duke i ulur me miell deri sa te formojme nje brume homogjn dhe njellos si kiflet e zakonshme i shtirjm me pic i mbushim dhe i mbushim me djath i rendism ne nje tepsi i lyejm me nje te kuq te vezes i sperkasim me susam dhje i pjekim per 20 min ne tem 150 grad.

I gatuara nga te tegatuajm.

Ju befte mire. ,


Fjalet kyqe : brumera  kifle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Toptha me kakao
Sup te shoqruar me buk te thekur
Biskota me kokos