Kifle me kakao
Kifle me kakao

Kifle me kakao

Kuzhint.com

Perberesit: *3 veze *3 luge sheqer *200 gr gjalpe te shkrire *1 gote qumesht te ngrohte *700 gr miell *2 luge maja *3 lug kakao Pergatitja: Nga perbersit e me siperm bejme brumin dhe e leme te vij per afersisht 1 ore. Marrim nga dhe fillojme te bejme kiflet duke ia dhen format e deshiruar apo sikur ne foto.

Pasi te kemi perfundu se gatuari me forma te kifleve marrim e, i vendosim ne tepsi te lyer me gjalp dhe i leme qe te vijne edhe pak deri sa te ngrohet furra.

Ngrohim furren ne temp.. 180 grad C dhe i pjekim per 30 min.


Fjalet kyqe : brumera  kifle  kakao  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallate mesdhetare me makarona
Sallat rrole me majonez dhe perime
Ngjyra e gjuhës tregon për sëmundjet