Kifle (kroasan) nga Ledion Stars
Kifle (kroasan) nga Ledion Stars

Kifle (kroasan) nga Ledion Stars

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 gota qumesht, 2 bardhat e ves, 1 lug kos, 1 kvasac dhe 1 peciv, 3 lugete vogela me kryp, 1luge e mesme sheqer, gjysem gote vaj, mille sa te ka nevoj brumi qe te behet i but pastaj e lem qe vjen pwe 40min

Pregaditja e recetës :

Pasi te jet dyfishuar e ndajm 2 pjes dhe pastaj e marrım topin e pare dhe nga aty i nxerim 8 kuleq i qelim me tollojs pastaj e lyejm me margarin krejt i ngjesim njera siper tjetrespastaj prap e tolloj ne nje pet te madhe dhe ket pet e prejm ne 16 vende dhe qdo trekendes te prer e rrotullojm i vendosim ne tepsi dhe siper i lyejm me te kuqe te ves pastaj i lem qe te pushojn edhe per15min vin pastaj i vendosim ne furre te nxehet 200 grad qe te pjeken.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : keshilla  kifle  kroasan  ledion  stars  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë me krem çokollade
Jahni me qepe dhe mishe nga tegatuajm
Musak me oriz