Ju kërcet zemra dhe ju përplaset për gjoks? Ilaçi 800-vjeç ju largon dh
Ju kërcet zemra dhe ju përplaset për gjoks? Ilaçi 800-vjeç ju largon dh

Ju kërcet zemra dhe ju përplaset për gjoks? Ilaçi 800-vjeç ju largon dh

Kuzhint.com

Ky ilaç natyral për zemër është treguar efektiv te personat, që vuajnë nga të gjitha llojet e sëmundjeve të zemrës.

Përdoret kur ndjeni lloje të ndryshme të problemeve me zemër, si: kërcimi, rrahjet e tepërta, si pasojë e stresit, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit e nevojshëm:

– 10 kërcej të freskët majdanoz

– 1 litër verë të bardhë apo të zezë vendore

– 2 lugë uthull të verës

– 300 gramë mjaltë natyral.

Përgatitja:

10 kërcejtë e freskët të majdanozit së bashku me gjethe i vendosni në një litër verë të pastër dhe shtoni 1-2 lugë të madhe të uthullës së verës.

Le të zihen për 10 minuta në zjarr të qetë.

Pastaj shtoni 300 gramë mjaltë të bletëve dhe e lini që ngadalë të zihen edhe për katër minuta.

Verën ngrohtë ta vendosni nëpër shishe, të cilat paraprakisht i keni pastruar me alkool të fortë.

Mbyllni mirë shishet.

Shtresën e krijuar mund ta pini.

Përdorimi:

Lëngu përdoret për çdo ditë, nga një lugë të supës deri në ndaljen e dhimbjeve.

Për të sëmurit seriozë, ilaçi le të përdoret për kohë më të gjatë.

(Kosova Sot)


Fjalet kyqe : keshilla  kercet  zemra  perplaset  gjoks  ilaqi  vjeq  largon  dhimbjet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tiramisu me pandispanje
Qofte me salce te bardhe
Tespishte nga Valbona Hoxha