Ja heronjtë e rritjes së shijes
Ja heronjtë e rritjes së shijes

Ja heronjtë e rritjes së shijes

Kuzhint.com

Është koha për një ndryshim në ushqimet që merrni çdo ditë; në vend të merrni të njëjtat prodhime të vjetra në supermarket, ju duhet të konsumoni këto heronj të shëndetit.

Ju mund ti keni anashkaluar këto produkte më parë(çfarë është Pudër Matcha gjithsesi), por ekspertët e ushqyerjes Natasha Corrett dhe Ian Marber shpjegojnë saktësisht se çfarë janë dhe si mund t'i përdorim këto produkte në jetën e përditshme. 100% kakao pluhur

Kur kam nevojë për një konsum urgjente të çokollatës unë e shtoj pluhurin e kakaos në një tas me kos me fruta thotë Marber.

Ju arrini të merrni shijen e fortë të çokollatës, sheqerin dhe yndyrën.

Vaj i kokosit: I pasur me antioksidant vaji i kokosit gjithashtu është i mirë për të gatuar thotë Corrett.

Ju mund ta përdorni atë kur gatuani ushqimet tuaja vaji i kokosit eshtë në formë të ngurtë kur mbahet në frigorifer.

Pudër Matcha: Kjo është një super ushqim që meriton ta konsumoni. Është një gjethe e imët, e gjelbër e cila përmban qindra antioksidantë thotë Marber.

Bëni një çaj me të ose shtojeni atë në lëngje.

Mirin: Mirin është një verë orizi Japonese i ngjashëm në shijen e hirin shpjegon Marber.

Ka një shije të butë por në formën e një karbohidrati kompleks në vend të sheqerit të rafinuar.

I spërkasim atë në peshk, perime dhe sallata.

Fara Mustarde: Unë kam shumë bimë dhe erëza në bufen tim, dhe nuk mund të bëj pa to thotë Marber.

Ata janë një burim i mirë i magnezit dhe selenit të dy minerale esenciale.

Vendosni farat në një tigan derisa të dali një aromë e fortë në shijen e arrave pastaj shtojani peshkut ose perimeve jeshile.


Fjalet kyqe : keshilla  heronjte  rritjes  shijes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te gatuajm buke shtepie
Lëngu Shërues i Pagjumësis
Cilat jan mollat që shkaktojn vdekjen