Hallve e bardhe
Hallve e bardhe

Hallve e bardhe

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

​5 filxhana uje, 1 filxhan sheqer, nji filxhan gjalpe, nji filxhan mielle

Pregaditja e recetës :

Ne nje tengjere i qesim 5 filxhana uje, 1 filxhan sheqer dhe i vlojm se bashku pastaj marrim nje tigan tjeter dhe ne te i qesim nji filxhan gjalpe e shkrijm dhe pastaj ia qesim nji filxhan mielle dhe i kavertisim ngadal se bashku ne temperatur shume te ulet per 25 min deri sa te kavertiset mielli mire por nuk e len aspak me u skuq pastaj kur te kalojn 25 minuta ja qesim ujin me sheqer qe ka vluar ashtu te nxeht dhe e perzin shume shpejt qe masa me te na behet kokrriza.

Ju baft mir.


Fjalet kyqe : hallve  bardhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me çokolladë
PJESHKA nga Egzontina Ismaili
Ëmbëlsir me shije dredhëze