Gurabia nga Egzontina Ismaili
Gurabia nga Egzontina Ismaili

Gurabia nga Egzontina Ismaili

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 1 vez
  • 2 filgjan kose
  • 1 filgjan sheqer
  • 1 filgjan vaj
  • 1 peciv
  • 1 vanill
  • 5 filgjana mielle

Pergaditja;

Ne nje ene i qesim te gjitha perberesit pos millit dhe i perzin se bashku pastaj ia shtojm edhe 5 filgjana mielle Masen e pergaditure qesim ne tepsi dhe.

I pjekni ne temperature 200 grad per 15 minuta deri sa te skuqen. ( Kete forme une ua kam dhene me an te mjetin per tullumbave ) ose nese keni tepsi me form mundet edhe aty ti pjekni

Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  gurabia  egzontina  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte snickers
Kollepite me spinaqe nga Lulja La
Pudingë me fruta nga Lirime Fejzullahi