Gurabia me kokos  nga Vlora Hoxha
Gurabia me kokos nga Vlora Hoxha

Gurabia me kokos nga Vlora Hoxha

Kuzhint.com

Pergaditja;

Ne nje ene te thelle i bashkojm ;3 vez. 1 got kos. 2 gota vaj. 1 gote sheqer. 2 peciva. 1 vanil. 20 gr kokos pastaj i perziejm mire derisa te bashkohen perbersit pastaj ia qesim miellin dhe e perziejm mire derisa te formojm nje brum te ngjeshur dhe nga brumi i fituar formojm kuleq si ne foto i renditim ne tepsi te lyer dhe i pjekim ne temperatur 200 grad derisa te marrim nje ngjyr si ne foto


Fjalet kyqe : brumera  gurabia  kokos  vlora  hoxha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me shtresa
Ja heronjtë e rritjes së shijes
Byrekë me  djathë me forme trëndafili  me (foto)