Gurabi
Gurabi

Gurabi

Kuzhint.com

Përbërësit: 3 ve 3 filxhana vaj 3 filxhana kos 5 filxhana sheqer 1 pluhur për pjekurina 1 sheqer vanile pak kakao miell aq sa të formohet një brumë i butë. Përgatitja: Përzihen të gjithë përbërësit, dhe nga brumi i fituar ndahen ne pjesë e vogël të cilës nga to bejm toptha te vegjel kurse në mes të tyre vendoset një pjese e vogel qokollad dhe qiten ne tepsi te shtruar me leterper pjekje dhe piqen në temperaturë rreth 180*C Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  gurabi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te gatuajme sallate ruse
Lamingtons- Receta
Ja pse duhet të përdorim piper të zi