Gulash Hungarez
Gulash Hungarez

Gulash Hungarez

Kuzhint.com

Perberesit per 4-6 persona: * 1 kg mish viçi (shpatull) * 3-4 domate të prera hollë * 150 gr. gjalpë * 5 patate mesatare * 4 qepë të prera hollë* 2 thelpinj hudhra * 1 gjethe dafinë * 1 lugë gjelle pluhur speci të kuq të ëmbël * kripë e piper Gatimi: 1.

Prijeni mishin në racione dhe lajeni mirë.

Në një tenxhere nxehni yndyrën dhe skuq ni në të mishin, derisa të marrë ngjyrë nga të gjitha anët. 2.

Në vazhdim shtoni qepët e prera hollë, hudhrat, dafinën, kripën e piperin.

Përzieni dhe gatuani për 5 min. 3.

Shtoni në tenxhere domatet e prera në kubikë dhe lëreni gjellën të marrë disa valë.

Shtoni patatet dhe mjaft ujë, aq sa të mbulohet gjella. 4.

Lëreni të ziejë derisa të zbutet mishi dhe të bëhen gati patatet. 5.

Shërbejeni të ngrohtë. - See more at: http://www. qysh. me/receta/qysh-me-pregadit-gulash-hungarez/#sthash.

DWQ2TiC3. dpuf


Fjalet kyqe : gjellera  gulash  hungarez  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta ideale për secilën shenjë të horoskopit
Embelsira  me pudinge  nga Lulja La
Tortë me lajthi