Gjysem hena me kokos
Gjysem hena me kokos

Gjysem hena me kokos

Kuzhint.com

Perbersit:

300 gram miell

200 gram margarinë

100 gram kokos

50 gram sheqer

gjysme pluhur pjekje

Përgatitja: Pergadisim brumin me keto perbersit dhe me nje gote te cajit i bejme rumbullake dhe i presim hena i pjekim ne tem 180 grad deri sa te behen si ngjyr ari pastaj i hedhim cokolad te ftohur dhe i sperkasim me kokos.

Mund ti sperkasim edhe me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  gjysem  hena  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem pastiqerie (pudingë) per femije
Vaji i ullirit për lëkurë dhe flokë të dëmtuara
Kekë të vogla me çokolad