Gjoks pule me speca te ndryshem
Gjoks pule me speca te ndryshem

Gjoks pule me speca te ndryshem

Kuzhint.com

Perberesit per nje person: Nje qep 1 Spec, i verdh 1 Spec, i kuq 2 Luge qaji vaj Nje luge qaji piper i kuq pluhur Krip, piper 120 gr Gjoks pule 3 Fleta majdanoz 4 Luge gjelle leng supe Pergaditja: Qepen dhe specat i pastrojme dhe i presim ne rrathe.

Hedhim nje lug qaji vaj ne tigan e lem qe te nxehet pastaj i pjekim perimet.

Mbas 2 minutave ia hedhim piperin e kuq dhe i perziejme.

I hedhim leng supe si dhe krip e piper sipas shijes.

Me vajin e mbetur e pjekim mishin.

Pasi te jene te dyjat gati i servojme ne pjate duke i hedhur siper majdanoz.

Sipas deshires mund te servohet edhe me oriz te zier. E perkthyer nga www. tegatuajm. com Quelle: kochen. bildderfrau. de


Fjalet kyqe : gjellera  gjoks  pule  speca  ndryshem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torta zeber me puding
Gullashe filet me kerpudha
Tespishte (tatli) nga Blertë Sejdiu