Gjelle me karrota dhe presh e gatuar sipas artit Tailandez
Gjelle me karrota dhe presh e gatuar sipas artit Tailandez

Gjelle me karrota dhe presh e gatuar sipas artit Tailandez

Kuzhint.com

Perberesit: 1 Luge qaji vaj 2 Karrota 1 Presh 50 ml Qumesht kokosi 50 ml Qumesht 100 ml Uje 1 Luge gjelle vegeta 50 gr Orize i zier 1 Thelp hudher Piper Pluhur curry Piper te kuq Pergaditja: Karrotat i qerojme dhe i presim ne feta te holla.

Pastrojme edhe preshin dhe e presim ne rrathe.

Hudhren e shtypim dhe se bashku me karrotat me nje luge qaji vaj dhe i fergojme ne tigan deri sa te zbuten.

Pastaj ia shtojme edhe preshin dhe e lem pak minuta qe te fergohet.

Ia shtojme pastaj vegeten dhe melmesat e tjera dhe krejt ne fund qumesht kokosi, qumeshtin dhe ujin.

Te gjithen e lem te zihet dhe pastaj ne pjate e servojme me orizin e zier. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere >>http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  gjelle  karrota  presh  gatuar  sipas  artit  tailandez  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pjeshka nga  Remzije Buqe Ferizi
Pitalka te Ramazanit
Torte me limon