Fruta pasioni me ricota dhe kanellë
Fruta pasioni me ricota dhe kanellë

Fruta pasioni me ricota dhe kanellë

Kuzhint.com

Përbërësit: 15 fruta pasioni, 250g ricota, 2 lugë gjelle mjaltë, 1 lugë sheqer pluhur i përzier me kanellë.

Frutat e pasionit i presim përgjysmë, i zbrazim në një tas me ndihmën e një luge dhe i lëmë mënjanë.

Në tasin ku kemi frutat e pasionit hedhim ricotën dhe mjaltin dhe i rrahim derisa masa të bëhet homogjene.

Me kremin e përgatitur mbushim lëkurat e lëna mënjanë dhe i spërkasim me kanellë e sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  fruta  pasioni  ricota  kanelle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pispili (pite)me miell misri
Sallat verore
Biskota me sherbet