Filet nga mishe lope me gorgonzola dhe sallat rucola
Filet nga mishe lope me gorgonzola dhe sallat rucola

Filet nga mishe lope me gorgonzola dhe sallat rucola

Kuzhint.com

Perberesit: 100 gr Rucola 600 gr Filet nga mishe lope 3 Luge gjelle vaj 2 Luge gjelle leng limoni Krip dhe piper Sheqer 150 gr Krem gorgonzola Pergaditja: 1.

Rucola-en e pastrojme me uje dhe e lem te kullohet.

Mishin e presim ne feta per se gjati.

Furren e nxehim. 2.

Marrim tiganin e i hedhim 1 luge gjelle vaj.

Mishin e prere ne feta e fergojme 2-3 minta ne tigan pastaj i vendosim ne nje tave. 3.

Ia hedhim siper lengun e limonit dhe 1 luge gjelle vaj.

Pastaj e kriposim mishin i hedhim edhe piper e krip dhe te gjithen e perzime mire.

Djathin e presim ne copa te vogla dhe e hedhim siper mishit. 4.

Vendosim taven ne furre dhe e lem te pjeket 3-5 minuta.

E largojme nga furra e lem pak te ftohet dhe i hedhim siper rucoka.

Te servohet ne pjate me nje rriske buke te zeze. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere >>http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  filet  mishe  lope  gorgonzola  sallat  rucola  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qorbë me patate
 Gjoks pule me spinaq dhe makarona
Pitalka për iftar