Fete Pule (shnicla)
Fete Pule (shnicla)

Fete Pule (shnicla)

Kuzhint.com

​Mishin e bardhe te pules e rrahim me qekan tersisht.

E kriposim dhe e lyejm me vaj.

Pastaj së pari e vendosim ne miell, tani e rrotullojm ne vezë, dhe ne fund ne thermija buke.

Pasi te kemi perfundu e fergojme ne nje tigan te cilen e kemi lhedhe pak vaj dhe e kemi nxehur me heret. duke e kuaverdis deri sa te merr ngjyren e deshiruar.

E vendosim ne nje pjate dhe e shoqerojme me patate te skuqura, pilaf ose ndonje sos te bardhe sipas shijes qe keni.


Fjalet kyqe : gjellera  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle trekendesh me molle
 Gjoks pule me spinaq dhe makarona
Salmon me perime të ziera