Fajitas me mish pule
Fajitas me mish pule

Fajitas me mish pule

Kuzhint.com

Nje recet e sapo derguar nga>>Fatlume Veliu-Demi

Per petat nevoitet: miell, kryp dhe uje te vokt. 2.

Brumi behet si per pite, behen ne kuleq te vogel mandej i hapim petat dhe i pjekim ne nje tigan pa vaj. 3.

Per sosin:mishi i pules prehet ne rriska te gjata, dhe ne nje tigan hedhim vajin mishin e bardhe i shtrydhim nje limon siper dhe. veget sipas nevojes deri sa te fergohet, pastaj per ti dhen shije i hedhim sos te mishit une i hedhi sosin fanta per gullash, pastaj i shtojm specat qept pak uje te vlurdhe ne fund i shtojm meksiko sos.. peten e lyen me jogurt ne mes i shtojm mishin e pregaditur dhe i mbeshtjellim si ne foto. I gjithe gatimi behet sipas renditjes ne foto. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  fajitas  mish  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nje diet 3 diteshe per ti humbur 2.5 kg
Musak nga tegatuajm
Si te gatuajm buke shtepie