Embelsire me puding , arra dhe kokos   nga Lendita.
Embelsire me puding , arra dhe kokos nga Lendita.

Embelsire me puding , arra dhe kokos nga Lendita.

Kuzhint.com

Perbersit ; ;

  • 4 veze,
  • 1 gote vaj,
  • 1 gote sheqer
  • 1 gote qumesht,
  • 1 peciv,
  • 1 sheqer vanille,
  • 10 lugje gjelle miell

Pergaditja :

Ne nje ene te thelle i bashkojme te gjithe perbersit e mesiperm pastaj i rrahim me mikser.

Pasi te jene bashkuar perberesit e hedhim masen ne nje tepsi te lyer me gjalpe dhe e pjekim ne furre te parangrohur ne temperatur 180 grad.

Marrim nje pako pudingu me kakao te cilin e pergadisim sipas udhezimeve qe shkruan ne pako.

Pasi te jete pjekur torta e largojme nga furra dhe e lyejme siper me pudingun e pergaditur si dhe e dekorojme me arra dhe kokos.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  puding  arra  kokos  lendita  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallatë me rukola dhe  avokado
Tatlia me forma nga Albana
Kivi, të mirat pastruese, kozmetike dhe terapeutike