Embelsire me çokollade nga Kaltrina Berisha
Embelsire me çokollade nga Kaltrina Berisha

Embelsire me çokollade nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Ne nje en pak me te thelle i bashkojm 3 vez, 1got qaijt vaj, 1got qaijt sheqer, 1pluhur peciv, 1vanilli sheqer, 1 gote qumshte, 1got grize, 1 gjysem gote me mille pastaj masen e ndajm ne 2 ene dhe brumit ne njeren iaa shtojm edhe 2lug kakao dhe cokollad ndersa brumit ne enen tjeter ia shtojmkanelle 1 luge qajit, 2 molla ne rende, keksa te bluara nje got.

Marrim nje tepsi te lyer me gjalpe dhe ne te i qesim te dy brumet e pergaditura duke i rendittit njera siper tjetres se brumit dhe pastaj e pjekim ne 180 grad.

Pasi te jet pjekur e lyejm siper me qokollad te shkrire dheme copa qokollade perdekorim e zbukurojm.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  qokollade  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte per ditelindje
 Paçe Koke
Biskota të shijshme tajlandeze