Embelsir me qershi
Embelsir me qershi

Embelsir me qershi

Kuzhint.com

Përbërësit; 1/2 l Qumësht 3 krem shkumë (Dolcela, ato të cilat duhet bërë me ujë) 3 kosate ngurta 3 Pluhur xhelatinë 250 g sheqer pluhur 1 enë me kokrra te qershis një çokollatë e integruar ne rende Përgatitje; Ne fillim përziejme qumështin me krem shkumë, kosin dhe sheqer pluhurin. Pastaj shkrihet xhelatinë me një kos në ngrohje të ulët duke e perzier mirë. Pastaj hedhim përzierje me xhelatinë te perzierja me qumesht dhe e përziejm derisa te bashkohen mire perbersit. Marrim nje tepsi dhe e hedhim gjysmen e përzierjes në fillim, pastaj përhapim qershit mbi të dhe pastaj prap ta derdhim pjesën tjetër te mases se mbetur.

Tepsin ngadaltë e fusim ne ftohje duke mos e levizur masen. Pasi te jet ftohur mire embelsira e dekorojm me çokollatë te integruar ne rende. !Nga;http://onlinekuharica. org/


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  qershi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte per nje  dite te veqant
Pasta me sos dhe proshutë
SELINO diçka më shumë për këtë bime