Embelsir me mak
Embelsir me mak

Embelsir me mak

Kuzhint.com

Përbërësit 2 gota qumësht 2 gota sheqer Vaj 1gote Miell 3 gota 1 Pluhur pjekje 200 gr mak ( ose bene edhe arra, lejthi. ) Per shtresen me qokollad Çokollatë 250 gr 2 lug vaj Përgatitje 1 Të gjithë përbërësit j e mesiperm i perzien ne nje ene te madhe me mixerduke i bashkuar mire. 2 Masen e qesim ne nje tepsi te lyer me gjalpe dhe te bere me mille pak e rrafshojm dhe e fusim ne furre tepara-ngrohje në 180 * C dhe e pjekim per 20 minuta. 3 Pasi te jet pjekur e hekim nga furrë dhe menjëherë siper i hedhim çokollatë me dy luge vaj të shkrirë më parë ne avulle. Vendoseim torten qe të ftohtë dhe kur ta servojm e presim në kube apo sipas dëshirës. Ju beft mire! Ngahttp://recipeci. com/ Perkthimi>>http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca mishë te mbushura
Pogace te mbushura
Kekë per festa