Embelsir me kuleqë (tatli) nga Roni Kabashi
Embelsir me kuleqë (tatli) nga Roni Kabashi

Embelsir me kuleqë (tatli) nga Roni Kabashi

Kuzhint.com

Embelsir me kuleq nga Roni Kabashi

Nevoiten ;

  • 2ve.
  • 3 filgjona kafeje sheqer
  • 2 filgjana vaj
  • 1 margarin
  • ni peciv
  • 1 got arra te coptuara.

Pergaditja ;

Nga perbersit e mesiperm gatuajm brumin dhe nga brumi i fituar formojm kuleq mesatar qe i bejm sipas deshire dhe i vendosim ne tepsi te lyer me gjalp pastaj i pjekim ne tempetatur 180 grad

Sherbetin e ziejm me 1 liter Uj, 800 gram sheqer dhe pak limon. dhe ia qesim siper pasi te jen pjekur kuleqet.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  kuleqe  tatli  roni  kabashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KIFLE nga Julia
Këto ushqime janë aq të pashëndetshme saqë mund të ju vrasin
Torte me banane dhe qokollad