Embelsir BOSNJA VANILJA
Embelsir BOSNJA VANILJA

Embelsir BOSNJA VANILJA

Kuzhint.com

Është e nevojshme: 1 filxhan vaj, 1 filxhan raki të nxehtë cfar do lloji cofte, 1 filxhan pluhur sheqer kafe, 2 gota arra te bluara, 1 gota miell, Sheqer krem (Pluhur) për spërkatje. PËRGATITJA:Me keta perberes pergadisim burumin duke i bashkuar ne nje ene dhe pasi ta keme formuar brumin bejme rrota me trashesi sa gishti tregues dhe i rendisim ne tepsi duke e lyer me gjalpe dhe i pjekim ne temp 180 grad per 30 min.

Pasi te piqen i largojme dhe i lyejm me sheqer pluhur dhe i bashkojme nga dy copa me reqel sipas shijes tuaj. Ju befte mire :)


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  bosnja  vanilja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite -Pica
Salatë me domate
Pije e ngroht me nutella