Efektet e mira te qershis
Efektet e mira te qershis

Efektet e mira te qershis

Kuzhint.com

6 QERSHI NE DITE LARGOJNE DHIMBJET E ARTRITIT!

-qershite permbajne anthokianina dhe flavonoide te cilet kan efekt te ndjeshem ne uljen e acidit urik i cili eshte nje nder shkaktaret e artritit dhe dhimbjeve te kyceve.

Studimet kane treguar se nga 6 deri ne 15 qershi ne dite mund te ndikojne pothuajse si medikamentet perkatese! Lengu i qershive mund te qetesoje dhimbjet brenda 2 diteve!

Kujdes: nese vuani nga acidi urik i larte ne gjak, pervec eliminimit te disa ushqimeve te pasura ne purina dhe proteina shtazore, duhet te konsumoni me pakice ushqime qe permbajne fruktoze si lengjet e gatshme, pijet e gazuara, akoma edhe frutat e pasura ne te dhe mjaltin


Fjalet kyqe : embelsira  efektet  mira  qershis  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me puding
Fëmija im bënë shumë naze!
Kek me portokall dhe luleshtrydhe!