Djath i bardh  i marinuar
Djath i bardh i marinuar

Djath i bardh i marinuar

Kuzhint.com

Djathe i bardhe i marinuar Per pergaditjen ju duhen keta perberes: 250 gr Djathe i bardhe i prere ne katrore 4 Luge gjelle leng limoni i fresket 5 Luge gjelle vaj ulliri Nje luge qaji ereza te perziera (me ngjyre te gjelber te jene erezat) 1-2 Speca te kuqe djeges mundeni edhe spec te kuq fara te perdorni S'pari hedhim vajin dhe lengun e limonit ne nje ene.

E perzim me tel kuzhine pastaj ia shtojme erezat dhe specin.

Ne fund e hedhim djathin e prere duke e mbuluar me tere marinaden.

E mbulojme enen me folie plastike dhe e vendosim ne frigorifer per disa ore.


Fjalet kyqe : sallata  djath  bardh  marinuar  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle te prera
Pse është më mirë të hani prej pjatave më të mëdha
Steak me patate ne folie dhe ricotta