DIP SALCE PER USHQIME
DIP SALCE PER USHQIME

DIP SALCE PER USHQIME

Kuzhint.com

Dip pikant, i pershtatshem per te shoqeruar birren.

Mund ta beni sa pikant e doni, sipas gustos suaj.

Masat per 1 filgjan caji dip:

*200 gr ketchup,

*1 domate mesatare e grire holle,

*1/2 qepe e vogel e grire holle,

*pak rigon,

*kripe e piper,

*1 l. glikoje vaj ulliri,

*spec djeges i grire, sa te doni,

*disa pika ulthull balsamik.

Pergaditja;

Perzjeni domate, qepe, ketchup, spec djeges, vaj, rigon, uthull balsamik.

Provojeni per kripe e piper.

Vereni ne nje tas dhe servireni me gjelle qe shkojne me birre.


Fjalet kyqe : salca  salce  ushqime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nje informacion shume  i rendesishem per presh!
Torte me puding
Toptha me bollgur