Byrekë me  djathë me forme trëndafili  me (foto)
Byrekë me djathë me forme trëndafili me (foto)

Byrekë me djathë me forme trëndafili me (foto)

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

peta te gateshme, 50 g gjalpë

Pregaditja e recetës :

Përbërsit:

1 kg peta të gatëshme,

100 ml gjalpë.

Për mbushjen:

- 200 gram djathëi ose gjizë,

- majdanoz te fresket ose spinaq.

Per lyerje:

- E verdha e 1 veze,

- 2 lugë vaj.

Me përbërsit e më siperm pergatitim byrekë të vegjel sinefoto dhe pastaj i renditimne tepsi dhe i pjekim ne 200 grad.

Gatuar nga Luljeta Morina ndersa receta eshte e jona


Fjalet kyqe : brumera  byreke  djathe  forme  trendafili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Supe kremoze  me patate
Embelsir me vishnje
Dieta me patate dhe jogurt