Buk me brokoli proshutë dhe djathë
Buk me brokoli proshutë dhe djathë

Buk me brokoli proshutë dhe djathë

Kuzhint.com

Përbërësit: Feta bukë per sa pesona qe keni djathë kaqkavall proshutë për çdo persqn brokoli (brokoli e fresket ose e ngrir) 1 karafil, hudhër vaj ulliri Procedura: Së pari ne fillojmë për të përgatitur brokolin, duke e pastruar mirë ate dhedhke e prerë ata në copa të vogla. Qesim ujin qe të valoj në një tenxhere të madhe me kripë dhe ii vendosim perime qe te zien. për disa minuta, duke qenë të kujdesshëm qe të mos zbuten ato dhe pastaj i vënë mënjanëqe te ftohen. Merrim një tigan, dhe vendosim vaj ulliri qesim pak karafil dhe hudhër, të cilat duhen të thahet oak.

Tani qesim brokoli të zier dhei gatuajm ato për disa minuta. duke i shtuar edhe me kripë dhe Marrim proshutën dhe e kaverdisim në një tigan, duke e dhkrir dhjamin. Merrni bukën, e vënë atë në një pjekje i vëmë njeher proshutë, brokoli dhe djathë siper. pastaj Piqem për disa minuta në 200 � C, derisa djathi shkrihet nee fije. Ju bëftë mirë! http://blog. giallozafferano. it/


Fjalet kyqe : sallata  brokoli  proshute  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me krem dhe qershia
Mish i bardhë me kaçkavall dhe kërpudha
Gjumi i natës i foshnjave dhe gabimet që prindërit bëjnë