Bruschetta me domate dhe ullinje
Bruschetta me domate dhe ullinje

Bruschetta me domate dhe ullinje

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 feta buke te that, 2 thelbinj hudhre, 4 ullinj jeshil, 1 qep te vogel, 2 domate, 2 gjethe borzilok, gjysme luge qaji vaj ulliri, kripë , piper

Pregaditja e recetës :

Ullinjet presim në feta te holla.

Qepen e presim ne kube pastaj domatet i pastrojm i presim ne copa te vogla.

Borzilokun e presim ne shirita te holl.

e fund presim edhe hudhren imet.

Te gjitha i vendosim ne nje ene kuzhine dhe i perzim.

I qesim vaj, kripë dhe piper.

Kjo mase e pergaditur duhet të qendroj se paku 2 ore ne frigorifer.

Pastaj buken e skuqim ne tigan ne dy anet dhe pasi te jen skuqur mirë marrim masen nga frigoriferi dhe ia qesim sipë r.


Fjalet kyqe : receta  huaja  bruschetta  domate  ullinje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte elizabet e pergaditur nga tegatuajm
Konsumoni dhe dobësohuni me molla
Pica role