Bombica (recet e derguar nga Krenarja)
Bombica (recet e derguar nga Krenarja)

Bombica (recet e derguar nga Krenarja)

Kuzhint.com

Perbersit:

300gram keksa te bluar

3 lug gjelle kakao,

3 lug gjelle sheqer

Pergaditja: Te gjitha me nje en i perziejm dhe ne nje ene tjeter i vloim dy gota te uit qumshte dhe nje gjysme margarine dhe ne funde kure qumeshti dhe margarina vloin i heqim nga zjarri dhe i hedhim mbi masen e perzier dhe te gjitha sebashku i perziejm me nje ene qesim kokosin dhe nga nje luge e bejme nje top te vogel nga masa ju befte mire nese e pergaditni.

Bombica ( recet e derguar nga Fatjon Goranci)


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  recet  derguar  krenarja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maske per fytyre te thate e te lodhur
Sarma me lakër
Kuleqë me petë