Bombica >>Tri shije te ndryshme
Bombica >>Tri shije te ndryshme

Bombica >>Tri shije te ndryshme

Kuzhint.com

Përbërësit 700 gr keksa (biskota) te bluera 500 gr qumsht 250 gr margarin (gjalp) 5 lug kakao ( luge te gjelles ) 500 gr kokos 5 luge sheqer ( lug te gjelles ) Per dekorim; Qokollad, arra, kokos Pergaditj; Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell dhe ne te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer dhe i perziejm.

Pastaj margarinin ( gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht, dhe kokosin.

Kete mase e vendosim mbi keksat e bluer, i perziejm deri sa masa te bashkohet mire.

Pastaj marrim nga brumi dhe i bejme kuleq ne forme te rrumbullaket te cilat pastaj i rrokullisim disa me qokillad, disa me arradhe disa me, kokos te gjitha me rradh deri sa te perfundoj i gjithe brumi. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  shije  ndryshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Musak me salc beshamel
Krofne(petulla;lokuma) nga Izmir Linda Selami
Kofsh pule me patate