Blic dieta per 7 dite 7 kile te humbura
Blic dieta per 7 dite 7 kile te humbura

Blic dieta per 7 dite 7 kile te humbura

Kuzhint.com

Kjo diet eshte projektuar per modelet te cilat deshirojn per nje kohe te shkurt te i largojn kilogramet e tepert.

Me kete diete ju mund te humbni 7 kilo mbrenda 1 jave.

Kjo funksionon siq duhet vetem atehere nese ju permbahesh planit 7 ditor siq duhet.

Perveq kesaj duhet te pihet shum uje gjithashtu guxoni te pini qaj, kafe kuptohet pa sheqer.

Alkooli eshte i ndaluar ne menyre rigoroze. Per te mbeshtur ket diete duhet te beni edhe ushtrime per te forcuar lekuren. Pergaditeni nje sup!!Posht po ua shkruaj perbersit dhe pergaditjen e saj... Perbersit per nje jave:1 lug gjelle vaj ulliri1 kub supe 1 lug gjelle krip12 domate te fresketa1 laker te bardh1 rrenje selino1 kg bishtaja2 speca te gjelber1 kg karrota6 qep te medhapiper te zi, erzaPergaditja:Pritni qepet ne kube dhe i fergoni me vaj ulliri.

Selinon, lakren, specat, fasulen, domatet dhe karrotat i presim ne pjese te vogla dhe i qesim te qepet.

Pasi te fergohen te gjitha se bashku i shtojm uj dhe e mbulojm me kapa tenxheren.

Pastaj kuben e supes dhe nje lug gjelle krip ia qesim.

Duhet 10 minuta te zihet dhe ulim pak temperaturen deri sa te jane zbutur perimet.

Ne fund shtoni sipas shijes krip, piper te zi, dhe ereza.

Plani 7 ditore:

Dita 1:Supe dhe peme(jo banane). Dita 2:Sup dhe perime, ne mesdite nje patate me pak buter. (jo peme)Dita 3:Sup, perime dhe frute sa te doni (jo patate). Dita 4:Sup dhe mesatarisht 3 banane me 250 ml qumsht. Dita 5:Sup dhe 250 gr pule pa lekur, peshk ose mish lope me 6 domate. Dita 6:Sup, perime dhe mish sa te doni(jo patate). Dita 7:Ngjajshem sikur dita e 6 (jo patate).


Fjalet kyqe : keshilla  blic  dieta  dite  kilo  humbura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Trileçe me ajke dhe kokos
Perime te ferguara me orize
Revani me qershia