Biskota te kripura
Biskota te kripura

Biskota te kripura

Kuzhint.com

Perbersit:

2 vezë (e verdhë),

1 pako margarinë,

2 filxhan çaji vaj,

2 luge gjelles sheqer,

2 luge gjelles kripë,

2 luge gjelles uthulle,

Mielle sipas nevojes.

Për klasës së parë:

1 e verdhe e vezes edhe susam ose fara te zeza

Pergaditja:

Ne nje en te thelle thyejm te verdhat e vezes dhe ne te hedhim gjalpen e shkrire se bashku me vajin sheqerin, kripen dhe uthullen brumin e ulim me mielle deri sa te mos ngjitet per dore dhe formojme gurabia ne cfardo lloj forme qe duam ose njelloj sikurse ne foto ne fund i lyejm me nje te verdh veze dhe i hedhim susam dhe i pjekim ne tem. 170 grad per 40 min.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  ktipura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë sheçerpare
Torte e but me çokolate
Tortë me arra