Biskota të thata me djathë
Biskota të thata me djathë

Biskota të thata me djathë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

250 g margarinë, 200 ml qumësht, 3 vezë, 1 lugë kripë, 1 pako plhur për pjekje, 150 g djathë kashkavall, 600 g miell, 50 g susam.

Pregaditja e recetës :

Shkrijme margarinen dhe ne te shtojme 2 veze, qumeshtin, djathin e grire ne rende dhe i tundim.

Pastaj ngadal shtojme miellin e perzier me 1 peciv (Pluhur per pjekje) dhe e formesojme brumin.

Pastaj shtirjme me pic brumin 1 cm i prejme ne format e deshiruar ose njesoj sikurse ne foto. 1 te verdhe te vezes e tundim me pak vaj dhe i lyejm biskotat duke i hedhur susam.

I pjekim ne temperatur 200 grad.

Ju befte mire...


Fjalet kyqe : brumera  biskota  thata  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me puding
Njeriu me i vjeter ne botë dhe sekretet e saj
Embelsir skoceze e pergaditur nga tegatuajm