Biskota të shijshme tajlandeze
Biskota të shijshme tajlandeze

Biskota të shijshme tajlandeze

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

400 g miell, 100 g miell i pasitur, 150g sheqer , 50 g gjalpë,2 vezë , 200 g bajame, 2 levore portokalli, 3 lugë mjaltë, 1 lugë çaji pluhur pjekje

Pregaditja e recetës :

Rrahim vezët me sheqer dhe shtoni levoren e portokallit. rrafim me mjalet gjalpin duke ia shtuar miellin edhe peciven dhe bashkojme masen gjithashtu hedhim edhe bajam e coptuara formojme nje brume homogjen dhe e persim me thike duke i renditure ne tepsi te lyer me gjalpe.

I pjekim ne temp 180 grad per 20 min.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  tajlandese  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë i shijshem me lengë portokalli
Kube me arra
Shpageti me mishe pule