Biskota të mbushura
Biskota të mbushura

Biskota të mbushura

Kuzhint.com

Përbërësit për brumin e biskotave:

300 g miell,

150 g sheqer,

150 g gjalpë ose margarinë,

2 vezë,

esence vaniljeje

lëkura e një limoni të grirë.

Përgatitja:

Zëmë brumin dhe e punojmë sa të jetë homogjen.

E mbështjellim me plastikë dhe e lëmë në frigorifer për rreth 40 minuta.

Pastaj e hapim si petë pice dhe e presim me ndihmën e një gotë.

Mbushjen mund ta bëjmë sipas dëshirës.

I pjekim në furrë me 180 grad. living al


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  mbushura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë me arrë kokosi dhe çokollatë(Baunty)
Kekë me luleshtrydhe (dredheza)
Pogaqe (kifle) me gjem nga maku