Biskota të mbushura me çokollad
Biskota të mbushura me çokollad

Biskota të mbushura me çokollad

Kuzhint.com

Per brumin :

Nje gjysem margarine,

Nje vezë,

Dy lugë kos,

Gjysem filgjani të cajit vaj,

Nje gotë uji sheqer pluhur,

1 vanill sheqer per arom.

Te gjitha keto i hedhim ne nje ene dhe i perzien me dore pastaj ia hedhim miellin deri sa te formohet nje mas e trsh dhe pastaj e marrim brumin me dore dhe i bejm ne forme topash duke i shtyp me dore dhe duke i hedh cokolladen ne mes pastaj i palosim mirë qe mos ti del qokollada ku pastaj prap biskotat i shtypim me dore i rendisim ne tepsi dhe i pjekim ne 180 grad.

ju befshin mire


Fjalet kyqe : brumera  biskota  mbushura  qokollad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me biskota ngjyre kafe
Torte me gjalpë kikiriku
Biskota me form lule