Biskota  me qokolat
Biskota me qokolat

Biskota me qokolat

Kuzhint.com

Perberesit per 40 copa: 150 gr Miell 100 gr Bajame te bluara 80 gr Sheqer 125 gr Gjalp 100 gr Cokolate 3 Luge gjelle kakao 1 Veze Pergaditja: Nga mielli, bajamet, kakao, sheqeri, veza dhe gjalpi bejme brumin.

Pastaj nga brumi bejme 40 toptha sa madhesia e nje qershie i vendosim ne nje pjate dhe i lem ne frigorifer per 60 minuta. Nxehim furren ne 160 Grad. Topthat i vendosim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe i pjekim ne furre per 10-15 minuta. Pasi te pjeken i largojme nga furra dhe i lem te ftohet. Shkrim cokolaten dhe i lyejme vetem gjysmen e topthit me cokolate. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  qokolat  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatli e shpejt dhe e leht nga ;Lendita Saqipi
Çokolatë torte me kumbulla te terura(lava cake)
Brusketa me karkaleca