Biskota me nurtela
Biskota me nurtela

Biskota me nurtela

Kuzhint.com

Perberesit: 450gr mielle ose edhe me shume, nje got kos 150 gr gjalpe, 2 veze, 150 gr sheqer, 1 peciv Nurtela per mbushje Pergatitja: Pregatitet brumi nga perbersit e me siperm dhee ndajm ne dy pjes te barabarta, pastaj marrim tollojsen dhe e shtrim brumin ne dy peta te barabarta ku njeren pet e lyejm me nurtela pastaj siper ia qesim peten tjeter, pastaj i prejm, mandej i rrotullojm dhe ne fund i mbeshtjellim (sikur ne foto ) derisa te perfundoj i gjithe gatimi.

I pjekim ne furr te nxeht ne 200 grad derisa ta marrin ngjyren e deshiruar. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  biskota  nurtela  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Calzone me proshutë dhe djathë
Pogaçe me djathë  nga Kaltrina Berisha
 Sheqerpare  me kokos