Biskota me nisheste dhe copza qokollade nga ne
Biskota me nisheste dhe copza qokollade nga ne

Biskota me nisheste dhe copza qokollade nga ne

Kuzhint.com

Foto dhe receta eshte e gjitha nga tegatuajm.

Përbërsit:

4 gota niseshte,

1 filxhan me miellë,

250 gram margarinë izbutur në temperaturën e dhomës,

1 një vezë,

1. 5 gota sheqer pluhur,

1 Pluhur pjekje,

levorja e një portokalli.

Për zbukurim;

copza çokollatë.

Përgatitja e biskotave;

Nga të gjithë përbërësit e me siperm behet nje brum i ngjeshur në një enë te thelle dhe përziejm mirë, pastaj nga brumi i fituar formojm kuleq sa nje arre-dhe i vendosim ne nje tepsi te shtruar me leter per pjekje.

Çokollatën ia vendosim mbi qdo biskote dhe pastaj i pjekim ne furrë te parangrohur në 180 grad. (rreth 10 -15 minuta) Për tI shërbyer duhet të ftohen pak pasi ti hiqni nga furra

Ju beft mire nese i pergaditeni


Fjalet kyqe : brumera  biskota  nisheste  copza  qokollade  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Shurupë (pije)nga ftoni
Kadaif me festeka dhe gjize ( recete turke)
Torte me banane dhe salce karameli