Biskota me mielle misri
Biskota me mielle misri

Biskota me mielle misri

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

250 g gjalpë të butë ose margarinë, - 60 g sheqer pluhur, - 1 lugë çaji vanilje ekstrakt, - 1 majë e kripë, - 100 g miell misri, - 250 g miell te bardhe, Për Dekorimi:, - 50 g çokollatë e errët, - 50 g çokollatë të bardhë

Pregaditja e recetës :

Gjalpë dhe sheqer i perziejm si krem shtojm vanilje ekstrakt, majë kripë dhe ne fund shtojm mielle misri dhe mielle gruri dhe formojm nje brume.

Nga masa e fituar e brumit formojm bickota te zgjatura nga 8 cm te gjatë dhe i vendosim ne tepsi te shtruar me leter per pjekje.

Piqen në furrë të nxehte në 150 grad C derisa ëmbëlsira kan marre një ngjyrë të artë.

Pasi te pjeken i vendosim në një qe të ftohendhe pastaj. dekorojm me çokollatë të shkrirë të errët dhe të bardhë. couscousandpudding. over-blog.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  mielle  misri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krofne
Makarona me domate dhe spinaq
Torte e njelmet